Z Vizor Connect może być inaczej - FRONIUS

Autor: Redakcja pwps.eu | 2020-01-31

Wpływ światła obcego, odbicia światła spawalniczego, spawanie w niedostępnych miejscach — istnieje wiele czynników, które znacząco wpływają na niezawodność w pełni automatycznych przyłbic spawalniczych. W czasie 6–8 godzin spawania dziennie użytkownik zajarza łuk spawalniczy kilkaset razy. Przy każdym zajarzeniu, przed automatycznym zaciemnieniem filtra przyłbicy, występuje opóźnienie o ułamki sekundy.
Z Vizor Connect jest inaczej.

 

DANE TECHNICZNE

 

Stopień ochrony 2,5/7-12 (man,) bzw, 2,5/5-12 (auto)
Czas przełączenia / ściemnianie 0,09 ms
Czas przełączenia / rozjaśnianie 0,1s-2,0sec (Dämmerungsfunktion)
Masa 0,55 kg
Wymiary kasety [dł. x szer. x wys.] "58x125mm / 2,28x4,92"" "

 

 

WSZYSTKIE ZALETY KONWENCJONALNEJ PRZYŁBICY SPAWALNICZEJ

 

Oprócz połączenia przez Bluetooth®, Vizor Connect może być oczywiście używany również z dowolnym konwencjonalnym urządzeniem do spawania łukowego. Przyłbica ma wszystkie konwencjonalne funkcje wysokiej jakości przyłbicy spawalniczej i reaguje dpowiednio na impulsy optyczne, gdy funkcja Bluetooth® jest wyłączona (tryb czujnika). Filtr przyłbicy zaciemnia się automatycznie bezpośrednio po zajarzeniu łuku spawalniczego.

 

POŁĄCZENIE Z SYSTEMEM SPAWANIA

 

Dzięki technologii Bluetooth® Low Energy przyłbica spawalnicza jest przyciemniana przez system spawania jeszcze przed zajarzeniem łuku. Filtr przyłbicy pozostaje zaciemniony nawet przy niskich wartościach prądu i w pozycjach wymuszonych. 

 

AUTOPILOT

 

Autopilot eliminuje potrzebę ustawiania stopnia ochrony. Filtr przyłbicy automatycznie ciemnieje i dostosowuje stopień ochrony do intensywności łuku spawalniczego.

 

PANORAMICZNY WIDOK

 

Specjalnie uformowany kształt filtra samościemniającego się (Nose Cut) pozwala na 6-krotne zwiększenie pola widzenia w porównaniu z konwencjonalnymi przyłbicami spawalniczymi.

 

POZIOM NATĘŻENIA ŚWIATŁA 2,5

 

Poziom natężenia światła 2,5 po otwarciu sprawia, że Vizor Connect doskonale nadaje się do prac wstępnych i dodatkowych. Ciągłe zakładanie i zdejmowanie przyłbicy staje się zbędne.

Z Vizor Connect można połączyć trzy rodzaje źródeł spawalniczych Fronius, obsługujące technologię Bluetooth®. Zintegrowane systemy spawania są projektowane z myślą o maksymalnej wydajności. Ostatnim ogniwem systemu jest przyłbica Bluetooth®.

 

DZIĘKI INTEGRACJI Z SYSTEMEM VIZOR CONNECT ZAPEWNIA WIĘKSZĄ WYDAJNOŚĆ PRZEZ ZWIĘKSZENIE BEZPIECZEŃSTWA I KOMFORTU

 

Poza procesem spawania Vizor Connect zapewnia imponującą widoczność pod względem jasności i pola widzenia. Optymalna ochrona przed oślepieniem pozwala skupić wzrok — wszystkie te czynniki zwiększają koncentrację, co przekłada się na lepsze wyniki pawania i większą wydajność.

* Funkcja Bluetooth® jest dostępna tylko w niektórych krajach, w zależności od certyfikatu. TPS 320i C / TPS 320i / TPS 400i / TPS 500i / TPS 600i od numeru serii 29200502 i wbudowanej opcji 4,067,101 NFC/BLE/WIFI24 (wersja oprogramowania sprzętowego 2.0.1) MW 230i / TT 230i od początku serii (wersja oprogramowania sprzętowego 1.5.0) 

 

ZASILANIE AKUMULATOROWE

Przyłbica Vizor Connect jest wyposażona w system zasilania, składający się z ogniw słonecznych i akumulatora litowo-polimerowego. 

Gdy przyłbica działa w trybie Bluetooth®, wspomaganie przez ogniwa słoneczne nie jest wystarczające, dlatego wymagane jest dodatkowe ładowanie.

  • Czas pracy w trybie Bluetooth®: ok. 40 godzin
  • Czas ładowania: ok. 3 godziny

 Zobacz również

Spawalnictwo nowoczesne czyli jakie?

czytaj więcej

Covid-19 na produkcji - raport

czytaj więcej

Badanie branży spawalniczej - 2019

czytaj więcej

Czy jest już kryzys ?

czytaj więcej