Welding Orbital System

Autor: Redakcja pwps.eu | 2017-06-29

Firma Rywal-RHC wprowadziła do swojej oferty nowe urządzenie do spawania orbitalnego. Zaprosiliśmy Pana Łukasza Skóry Product Manager Automation do przedstawienia nam urządzenia oraz jego zalet.

Red: Proszę przedstawić główne zalety urządzenia do spawania orbitalnego MWOS – MOST Welding Orbital System

ŁS: System MWOS dedykowany jest do użycia w produkcji przemysłowej zorientowanej na wysoką wydajność. Koncepcja maszyny jest na tyle uniwersalna, że umożliwia dowolne spawanie rotacyjne. Urządzenie jest przeznaczone do produkcji elementów typu zbiorniki, zbiorniki ciśnieniowe, rury, wały napędowe, elementy wymienników ciepła itp. Dzięki zastosowaniu wrzeciona przelotowego nadaje się nawet do spawania długich rur i elementów armatur przemysłowych. Więcej informacji nt. produktów proponowanych przez grupę RYWAL-RHC znaleźć można na naszej stronie internetowej www.rywal.eu w zakładce Robotyzacja i Automatyzacja Procesów Produkcyjnych oraz u doradców Techniczno-Handlowych

Red: Czym Państwa rozwiązanie wyróżnia się na tle konkurencji

ŁS: System spawalniczy MOST MWOS jest rozwiązaniem pozwalającym zachować doskonałe warunki ergonomii i bezpieczeństwa pracy. Szeroki potencjał produkcyjny tej jednostki pozwala dostosować ją do specyficznych wymagań niemal każdej aplikacji klienta. Urządzenie może zostać wykonane dla zakresu roboczego sięgającego nawet 16,5 m oraz być wyposażone w jedną lub dwie niezależne głowice pracujące w pojedynczej lub podwójnej konfiguracji (np. TIG i MIG/MAG). System można rozbudować o komponenty wspierające kontrolę procesu spawalniczego np. systemy śledzenia złącza lub wizualny podgląd procesu spawania.

Red: W jakich zakresach może działać urządzenie – maksymalna grubość, średnica, długość

ŁS: Standardowe rozwiązania mogą pracować w zakresach do: 1500 mm średnicy obrabianego detalu, 16 500 mm długości i 5 200 kg nośności statycznej urządzenia. Proponujemy również rozwiązania "turnkey" zaprojektowana dla konkretnej aplikacji/rodzaju produkcji klienta i respektujące wymagania techniczne określone w zapytaniu.

Red: Największe Państwa wdrożenie

ŁS: Dla jednego z naszych klientów ZAKŁADY PRODUKCYJNE B-D S.A. z Zawiercia wykonaliśmy urządzenie do spawania obwodowego z zakresem roboczym do 6,5 m. Prezentowany system wykorzystywany jest do produkcji seryjnej elementów obwodowych, posiada również możliwość spawania liniowego oraz napawania. Ruchoma sekcja bierna umożliwia produkcję elementów o dowolnej długości mieszczącej się w zakresie roboczym. Posiada docisk pneumatyczny o precyzyjnie regulowanej mocy umożliwiający szybką zmianę produkowanych detali i wykorzystanie urządzenia do produkcji wielkoseryjnej. Zastosowane głowice spawalnicze posiadają elektryczne suporty pozycjonowania palnika umożliwiające np. spawanie wielowarstwowe

Red: Jak długo trwa proces wdrożenia na produkcji urządzenia

ŁS: Wdrożenie rozwiązania do produkcji zajmuje ok 2 dni wraz z montażem, urządzenie jest dostarczane w pełni złożone i gotowe do pracy. Obsługa jest nieskomplikowana i intuicyjna, nie wymaga również szerokiej wiedzy i umiejętności od operatorów (jak w przypadku np. stanowisk zrobotyzowanych). Urządzenie posiada również sterowanie cyfrowe które pozwala zapisywać programy oraz kompilwać je w pełni automatycznie wykonywane linie produkcyjne, np. automatyczne wykonanie warstwy graniowej i kolejnych warstw wypelnienia z użyciem innego programu czy też np. oscylacji.

Red: Dziękuję za wywiad

 



Zobacz również

Jak zorganizować dobry proces produkcji ?

czytaj więcej

Bezpieczne stanowisk robocze dla spawacza

czytaj więcej

Trendy w rozwoju technologii zgrzewania oraz technik alternatywnych

czytaj więcej

Seminarium spawalnicze - TUV NORD

czytaj więcej