Nowa fabryka w Łańcucie

Autor: nowiny24.pl | 2017-10-15

 

Fabryka konstrukcji stalowych EXCEL Sp. z o.o. wystartowała pod koniec września w łańcuckiej podstrefie ekonomicznej, będącej częścią Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Wcześniej zakład mieścił się w Żołyni, gdzie zatrudniał około 30 osób. 

Szukają pracowników - Wraz z powstaniem w Łańcucie podstrefy ekonomicznej rozpoczęliśmy na jej terenie budowę nowej fabryki. Prace ukończyliśmy wiosną tego roku. A już w maju zakład przenieśliśmy do Łańcuta - mówi Ryszard Ostrowski, prezes EXCEL Sp. z o.o.

Obecnie firma zatrudnia około 50 osób. Na tym jednak nie poprzestaje i już szuka kolejnych pracowników. - W naszej hali chcemy zatrudnić do 80 osób. Głównie poszukujemy spawaczy, montażystów, ślusarzy oraz pracowników potrzebnych do obsługi maszyn. Zależy nam na pracownikach z doświadczeniem i odpowiednimi certyfikatami - podkreśla prezes Ostrowski. Firma bowiem specjalizuje się w produkcji i montażu wszelkich konstrukcji stalowych, m.in. hal przemysłowo -magazynowych. - Wykonujemy usługi cięcia plazmowego CNC, spawania, malowania oraz śrutowania elementów stalowych - dodaje prezes.

Specjalistyczny sprzęt

Metalowe konstrukcje produkowane są w nowoczesnej hali mającej ponad 2 tys. metrów kwadratowych. To tam elementy są przycinane i spawane. - Najdłuższa konstrukcja metalowa, jaką możemy wyprodukować maksymalnie może mieć 90 metrów długości, bo tyle ma nasza hala - informuje Krzysztof Kudła, dyrektor ds. produkcji. Do produkcji stalowych konstrukcji pracownicy EXCEL Sp. z o.o wykorzystują specjalistyczny sprzęt. - Ten mamy już częściowo zakupiony. W najbliższym czasie przymierzamy się do zakupu kolejnego - dodaje Ostrowski. Tuż obok hali znajduje się śrutowa komora SciTeeX BLASTLUX, to tam metalowe elementy są oczyszczane. - Jeden z pracowników w specjalnym kombinezoie wchodzi do komory, gdzie śrutem punktowo uderza w stal, czyszcząc ją i przygotowując do malowania. Pracę takiej osoby możemy podejrzeć przez specjalną szybkę - opowiada dyrektor ds. produkcji.

Kolejna inwestycja

Tak przygotowane metalowe elementy wysyłane są do Żołyni, gdzie są malowane. Ale to niebawem ma się zmienić. Na terenie firmy powstanie kolejny budynek, w którym takie prace mają być wykonywane. Być może uda się wtedy zatrudnić kolejnych pracowników. A na to bardzo liczą mieszkańcy Łańcuta i powiatu łańcuckiego. 
 



Zobacz również

Jak zorganizować dobry proces produkcji ?

czytaj więcej

Bezpieczne stanowisk robocze dla spawacza

czytaj więcej

Trendy w rozwoju technologii zgrzewania oraz technik alternatywnych

czytaj więcej

Seminarium spawalnicze - TUV NORD

czytaj więcej